İstanbul
30 Mayıs, 2024, Perşembe
 • DOLAR
  32.27
 • EURO
  34.93
 • ALTIN
  2413.6
 • BIST
  10479.16
 • BTC
  67910.21$

Tether ve Fuze’dan, stratejik iş birliği

Tether ve Fuze’dan, stratejik iş birliği
Tether ve Fuze’dan, Türkiye ve MENA bölgesindeki dijital varlık farkındalığı için stratejik iş birliği
ekonomim kapak

 

Dijital varlık sektörünün en büyük şirketi Tether ile MENA bölgesinde ve İstanbul'da ofisleri bulunan dijital varlık altyapı sağlayıcısı Fuze, önemli bir iş birliği gerçekleştirdi. Dijital varlık farkındalığının geliştirilmesi kapsamında kurulan iş birliği doğrultusunda Türkiye ve MENA bölgesi özelinde dijital varlık alanında eğitim çalışmaları yapılacak.

Tether ve Fuze gerçekleştirdikleri iş birliğiyle birlikte; sınır ötesi ödeme çözümleri, uyumluluk, düzenleyici çerçeve geliştirme ve yerel finans kurumları için eğitim gibi başlıkların yer aldığı, çok yönlü bir program oluşturmayı amaçlıyor. İki şirket ilerleyen dönemde sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmak için Bitcoin, blockchain ve stablecoin’lerin benimsenmesini teşvik eden eğitim kampanyalarını da hayata geçirecek. Bu kampanyalarda ise Türkiye ve MENA bölgesindeki işletmeler ve bireyler için dijital varlıkların faydaları vurgulanacak.  

Tether ve Fuze ayrıca, bu bölgelerde benzer amacı taşıyan programların ve çalıştayların gelişimini de analiz edecek. Etik ve sorumlu eğitim uygulamalarına bağlılık gösteren eğitim ve çalıştayların teşvik edilmesi için ortak stratejiler tasarlanacak. Bu stratejiler, dijital varlıkların farkındalığını ve benimsenmesini artırarak yatırımcıları ve işletmeleri Bitcoin ve Tether gibi dijital varlıkların günlük işlemlerdeki pratik kullanımı konusunda eğitmeyi hedefleyecek.

Banka ve finans kuruluşlarına altyapı desteği sağlanacak

Stablecoin ve dijital varlık kullanımı noktasında bankaların ve finans kuruluşlarının müşterilerini de bilgilendirmeyi hedefleyen bu iş birliği programıyla ayrıca, bu finans kuruluşlarının dijital varlıkları etkili bir şekilde kullanabilmesi için gerekli bilgi ve araçlarla donatılmasına da katkı sağlanacak.

İş birliğine ve gelecek hedeflerine ilişkin açıklamalarda bulunan Tether CEO’su Paolo Ardoino, “Fuze ile birlikte dijital varlıkları Türkiye, MENA bölgesindeki insanların erişimine sunan bir iş birliğinin parçası olmaktan heyecan duyuyoruz. İş birliğimizi sadece teknolojik hedeflerle sınırlı tutmuyor, aynı zamanda hızla gelişen bu ekosistemde; bireylerin, işletmelerin ve finans kuruluşlarının sağlıklı bir şekilde ilerlemelerine destek olmayı amaçlıyoruz.” dedi.

İş birliğine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Fuze Kurucu Ortağı ve CEO'su Mo Ali Yusuf, "Dijital varlıkların finansın geleceğine güç vereceğine ilişkin vizyonumuzu paylaşan Tether ekibiyle birlikte çalışmak bizim için gurur verici. Tüm paydaşlar ile bir çalışma içerisine girerek dijital varlıkların kullanımını yaygınlaştırabilir ve kurumlardan son tüketicilere kadar herkesin bu ekosistemin sunduğu geniş fırsatlardan güvenli bir şekilde faydalanmasını sağlayabiliriz." dedi.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!